Dobroczynne właściwości dla naszego zdrowia 

Olej z wiesiołka, dzięki zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-6 – kwasu linolowego (LA) i gamma-linolenowego (GLA), pozytywnie wpływa na funkcjonowanie układu krążenia obniżając ciśnienie tętnicze krwi. Jako składniki komórek mózgowych wspierają prawidłowe działanie centralnego układu nerwowego. Olej z wiesiołka, stosowany regularnie jako suplement diety, poprawia nastrój i usprawnia myślenie. Kwasy omega 6 mają także niezwykle korzystny wpływ na układ odpornościowy oraz pomagają usuwać toksyny z organizmu, przez co wspomagają nasz naturalny system obronny.

Olej z wiesiołka pomaga walczyć z otyłością. Chociaż może się to wydawać zaskakujące, spożywając go zwiększamy spalanie tłuszczów, które zdążyły odłożyć się w okolicach talii.

Remedium na wiele kobiecych dolegliwości

Olej z wiesiołka pomaga w naturalny sposób w leczeniu nieregularnych miesiączek, nieprzyjemnych objawów PMS i menopauzy. Występujące w nim witaminy E, F oraz takie minerały jak cynk, wapń, magnez i selen poprawiają stan włosów, skóry i paznokci. Przeciwdziała powstawaniu trądziku wspomagając pracę tkanek skóry. Jest też przydatny w leczeniu atopowego zapalenia skóry, ponieważ utrzymuje odpowiedni poziom nawodnienia i zapobiega przesuszeniu skóry. Chroni przed utratą jędrności i wspomaga walkę z wolnymi rodnikami.

Ma szerokie zastosowanie w kosmetyce. Można znaleźć go w składzie wielu preparatów na AZS, łuszczycę i trądzik. Sprawdzi się również nakładany bezpośrednio na problematyczną cerę. Warto do tego celu wybrać nierafinowany i nieoczyszczony olej, który posiada więcej cennych właściwości. Ponadto może on pomóc w walce ze zmarszczkami i sprawi, że skóra będzie bardziej gładka, promienna.

Jak przyjmować olej z wiesiołka?

Jest wiele sposobów na włączenie tego cennego składnika do naszej diety. Można na przykład skropić nim kanapki lub dodać do sałatki czy też wybrać wygodną formę kapsułek.